Mówi się, że wybieranie prezentu dla mężczyzny jest dużo trudniejsze niż dla kobiety czy dziecka. Panowie często mówią, że niczego nie potrzebują, bo wszystko już mają. Co zatem kupić na prezent tacie? Żeby podarunek był trafiony, powinien być zgodny z jego zainteresowaniami albo ulubionymi sposobami na spędzanie wolnego czasu. Jeśli ojciec kocha przygody lub nowe doświadczenia, warto pójść tym tropem.

Ekstremalna przygoda z okazji dnia ojca

Wybierając prezent na dzień ojca 2022 dla mężczyzny, który uwielbia adrenalinę, możemy wybrać lot awionetką, paralotnią, balonem albo helikopterem. Na rynku dostępne są nawet kilkugodzinne loty nad miastami, morzem czy jeziorami. Ta atrakcja zapewni mnóstwo wrażeń, które na lata zapadną w pamięci taty. Inną opcją jest przejażdżka sportowym autem po torze albo w terenie.

Dla odważniejszych ojców warto przemyśleć skok ze spadochronem z instruktorem. To absolutnie ekstremalna sprawa, wyłącznie dla żądnych najsilniejszych emocji osób. Niezapomniana przygoda, która wymaga jednak trochę większego budżetu. Jeśli nie dysponujemy aż takimi kwotami, warto postawić na lot w tunelu aerodynamicznym. Jest to miejsce imitujące wrażenia, jaki daje skok ze spadochronem, jednak w absolutnie bezpiecznych warunkach.

Wycieczka do nowego miejsca

Dla miłośnika przygód, który nie przepada za adrenaliną, warto wybrać interesującą, spokojną wyprawę. Może to być na przykład wyjazd nad jezioro i spływ kajakowy albo wycieczka w góry z możliwością zdobycia wymarzonego szczytu. Wspaniałe przygody nie rodzą się wyłącznie z adrenaliny. To także pełne spokoju doświadczenia, które mogą być zapamiętane na lata. Ciekawą opcją jest wyjazd połączony z codziennymi medytacjami i zajęciami z jogi. Na pewno każdy zapracowany tata z otwartym umysłem doceni takie doświadczenie. Podobnie jak podróż w egzotyczne miejsce z możliwością poznania lokalnej sztuki, społeczności, wierzeń i rytuałów. Odkrywania innych kultur bardzo rozwija i daje ogromną satysfakcję.